Reklama

O polskości w Łodzi

O polskości w Łodzi

30.03.2018
Czyta się kilka minut
T

To bardzo ważne, byśmy zobaczyli, że w tej samej wielkiej inspiracji, której na imię Polska, uczestniczą bardzo różni ludzie, i że możemy się wszyscy spotkać w tym, co jest polskie, co nas inspiruje i do czego nas polskość zobowiązuje” – tłumaczył abp Grzegorz Ryś sens cyklu comiesięcznych debat zatytułowanych „Polskość – Inspiracje – Obowiązki”, odbywających się w domu arcybiskupa łódzkiego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W pierwszej edycji 26 marca uczestniczyli Karol Modzelewski i Adam Strzembosz. „Bardzo trudno jest powiedzieć, jak silne będą w przyszłości związki między chrześcijaństwem a polskimi obywatelami” – mówił ten pierwszy. Z kolei drugi zauważył, że „ci, którzy nie poczuwają się do więzi narodowej, przesadzają z tym samopoczuciem, bo wiedzą, że są Polakami, i na pewno odbierają to, co rani poczucie polskości, jako to, co ich rani osobiście”. W kolejnym spotkaniu (23 kwietnia) rozmawiać będą Ryszard Bugaj i Marek Jurek. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]