Reklama

Polskość, inspiracje, obowiązki [WIDEO]

Polskość, inspiracje, obowiązki [WIDEO]

28.03.2018
Czyta się kilka minut
W domu Metropolity Łódzkiego abp. Grzegorza Rysia odbyła się pierwsza z cyklu debat „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Rozmawiali prof. Karol Modzelewski i prof. Adam Strzembosz.
Debata "Polskość-Inspiracje-Obowiązki" / YouTube
Debata "Polskość-Inspiracje-Obowiązki" / YouTube
D

Debatę z laureatami Medalu św. Jerzego poprowadzili Marek Zając i Zbigniew Nosowski. Cykl organizowany jest w ramach przygotowań do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejna debata odbędzie się 23 kwietnia i będzie ją można oglądać online.


CZYTAJ TAKŻE:

Karol Modzelewski: Chodzi o tych, którzy do tej pory odczuwali tylko lekceważenie kręgów utożsamiających się z transformacją. W odpowiedzi dojrzewała głucha niechęć. W jedną stronę idzie pogarda, w drugą agresja.

Adam Strzembosz: Charakterologicznie prezydent dał się złamać. Istnieje możliwość postawienia go przed Trybunałem Stanu, bo po tym, czego dokonał w kwestii Trybunału Konstytucyjnego, z prawem w Polsce można zrobić, co się chce.

Rozważania biblijne arcybiskupa Grzegorza Rysia i rozmowy z nim, które publikowaliśmy na łamach "Tygodnika Powszechnego"

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]