Reklama

Nowa siedziba już w przyszłym roku

Nowa siedziba już w przyszłym roku

07.08.2012
Czyta się kilka minut
Już w drugiej połowie 2013 r. Muzeum Śląskie zmieni swoją lokalizację na znajdujący się nieopodal Spodka poprzemysłowy teren dawnej kopalni „Katowice”.
Model głównego gmachu nowej siedziby Muzeum Śląskiego, Riegler Riewe Archtekten ZT-Ges.m.b.H Fot. Autorów
M

Muzealne kolekcje, w tym obie Galerie Malarstwa Polskiego, zostaną zaprezentowane w zupełnie nowych aranżacjach. Liczne zbiory Muzeum Śląskiego, które w tej chwili czekają na prezentację w magazynach, pokazane zostaną w nowoczesnej oprawie na łącznej powierzchni ponad 6 tysięcy m2. Jako jedno z niewielu nowo powstałych muzeów w Europie, Muzeum Śląskie swoje wystawy, wśród nich ekspozycję „Historii Górnego Śląska”, będzie pokazywało pod powierzchnią ziemi. Nad powierzchnią goście zobaczą jedynie szklane wieże doświetlające podziemne ekspozycje. Pozostałe zabytkowe obiekty pokopalniane, pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, zostaną zaadaptowane na potrzeby wystaw, restaurację oraz wieżę widokową.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]