Reklama

Nominacje do Nagrody Jerzego Turowicza

Nominacje do Nagrody Jerzego Turowicza

05.09.2017
Czyta się kilka minut
P

Przyznawanej przez Fundację jego imienia za wybitne i oryginalne dzieło literackie, plastyczne, muzyczne, teatralne lub filmowe bądź pracę z dziedziny nauk humanistycznych, znajdujące się w kręgu wartości, które były bliskie Jerzemu Turowiczowi, i tematów, do których wracał w swojej publicystyce i działalności publicznej. Nagrodę stanowią: statuetka autorstwa Macieja Plewińskiego wedle pomysłu Krystyny Zachwatowicz oraz kwota 10 tys. złotych.

W czwartej edycji, obejmującej lata 2015–2016, Kapituła (Teresa Bogucka, Tomasz Cyz, Tomasz Fiałkowski, Józefa Hennelowa, Dominika Kozłowska, Marcin Król, Jarosław Makowski, Wawrzyniec Smoczyński, Adam Szostkiewicz) nominowała do nagrody:

Artura Domosławskiego za zbiór reportaży „Wykluczeni”;

Michała Głowińskiego za tom próz wspomnieniowych „Carska filiżanka”;

Olę Hnatiuk za „Odwagę i strach” – monografię Lwowa w latach II wojny;

Michała Jaskulskiego i Lawrence’a ­Loewingera za film dokumentalny „Przy Planty 7/9”;

Pawła Machcewicza za opracowanie i doprowadzenie do realizacji koncepcji Muzeum II Wojny w Gdańsku;

Grzegorza Motykę za pracę „Wołyń ’43”;

Monikę Sznajderman za „Fałszerzy pieprzu. Historię rodzinną”.

Zwycięzcę poznamy 24 września w Muzeum Manggha w Krakowie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]