Reklama

Ładowanie...

Nieźleście nas urządziły, siostry!

Nieźleście nas urządziły, siostry!

17.12.2018
Czyta się kilka minut
Wysoki poziom i dyscyplina – mówią rodzice o katolickiej szkole w Torrence na przedmieściach Los Angeles.
D

Dlatego chcą wybaczyć s. Margaret Kreuper, dyrektorce od niemal 30 lat, i s. Lanie Chang, jej zastępczyni z 20-letnim stażem, kradzież ich pieniędzy. Dopiero po odejściu dyrektorki na emeryturę okazało się, że nie wszystkie zasiliły szkolne konto: zniknęło co najmniej pół miliona dolarów, a sprawdzono jedynie wyciągi za ostatnie 10 lat.

„Siostry wydawały pieniądze na podróże do kasyn i hazard – przyznaje ks. Michael Meyers, proboszcz parafii św. Jakuba, prowadzącej szkołę. – Ale edukacja dzieci w żadnym stopniu nie była zagrożona”. Archidiecezja nie wniosła oskarżenia przeciwko zakonnicom, zwłaszcza że obie przeprosiły za czyny i wyraziły skruchę, a nikt nie kwestionuje ich poświęcenia dla wychowania dzieci. Część rodziców domaga się jednak zgłoszenia sprawy na policję. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]