Reklama

Niewidoczny strumień

Niewidoczny strumień

31.05.2006
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
K

KAMILA KIELAR: - Przemówienie Benedykta XVI do duchowieństwa, wygłoszone w warszawskiej katedrze, wielu zaskoczyło aktualnością i znajomością polskich problemów. A przemówienie na Jasnej Górze?

O. MATEUSZ PINDELSKI SP: - Było aktualne, natomiast może niekoniecznie zaskakujące. Papież mówił o rzeczach ważnych, ale nie aż tak gorących, jak to miało miejsce na spotkaniu z duchowieństwem. Poruszał problem specyfiki życia zakonnego; mówił o podstawowym znaczeniu życia wewnętrznego dla duchownego czy zakonnika, wreszcie przypominał o osobistej świętości.

- Zabrakło jakichś ważnych słów; słów, które powinny paść, oczekiwanych przez zakonników?

- Cieszyłbym się, gdyby Papież dostrzegł także ludzi świeckich, którzy na różne sposoby uczestniczą w charyzmatach zakonnych. Tradycyjnie były to trzecie zakony i bractwa, ale dziś istnieją też...

3309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]