Reklama

Nieskończony zielony

Nieskończony zielony

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Instalacja w formie znaku nieskończoności jest przykładem „zielonej rzeźby”, na którą składają się metalowo-drewniana konstrukcja, gleba oraz około stu gatunków roślin.
Fot. Alicja Kielan / ESK WROCŁAW
I

Instalacja została zrealizowana we współpracy z mieszkańcami podwórka, którzy nie tylko pomogli ją zbudować, ale na co dzień uprawiają rosnące na niej rośliny. Celem projektu było uczynienie z podwórka miejsca wspólnego – terenu sąsiedzkiej współpracy i zaangażowania. Instalacja zmieniła oblicze podwórka przy ulicach Nowowiejskiej, Żeromskiego, Orzeszkowej oraz Barlickiego i wydobyła piękno osiedla Ołbin, ale przede wszystkim zasiała ziarno współpracy i nowej wspólnoty. ©

ADAM KALINOWSKI urodził się w Poznaniu, gdzie żyje i pracuje. Studiował antropologię kultury na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Autor dzieł sztuki zewnętrznej oraz artykułów naukowych. W 1998 r. założył Fundację im. Tadeusza Kalinowskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]