Reklama

Nie tylko Wrocław

Nie tylko Wrocław

11.05.2007
Czyta się kilka minut
Ta książka jest ewenementem i precedensem. Prezydent jednego z największych miast polskich przedstawił w niej swoją wizję rozwoju miasta, którym zarządza, na szerszym tle miejsca Polski w Unii Europejskiej. Wbrew jednak temu, co prezydent Rafał Dutkiewicz, przekornie czy przewrotnie, napisał we wstępie do "Nowych horyzontów", że jest to "książka na pojutrze", uznać ją należy za lekturę jak najbardziej na dziś i na jutro.
E

Ewenementem jest wypowiedź polityka samorządowego, tak kompetentnie i precyzyjnie formułowana w sprawach znacznie wykraczających poza jego bezpośrednią odpowiedzialność. Precedensowy zaś jej charakter polega na tym, że - inaczej niż się to powszechnie praktykuje w państwach dojrzałych demokracji - polscy politycy w przedstawianiu swoich poglądów ograniczają się z reguły do udzielania wywiadów prasowych lub udziału w debatach telewizyjnych czy radiowych. Tymczasem dopiero książka pozwala na pełne rozwinięcie i pogłębienie analiz, ocen i propozycji.

"Nowe horyzonty" są próbą znalezienia odpowiedzi na najbardziej palące problemy dzisiejszej Polski i zarazem próbą otwarcia się na bliską i dalszą przyszłość miasta. Jak przekształcić - rzeczywistą, a może tylko pozorną - klęskę półtoramilionowej emigracji na Zachód w nową szansę rozwoju kraju? Co zrobić, by Polacy...

3699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]