Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

07.12.2015
Czyta się kilka minut
1 – 7 grudnia

ANALIZA POKAŻE
Minister kultury odpowiedział na apel grupy zniesmaczonych repertuarem krakowian i postanowił dokonać audytu Starego Teatru. Wiceminister Wanda Zwinogrodzka poleciła, by Teatr dostarczył rejestracje wideo 40 spektakli. Karkołomne zadanie oceny repertuaru powierzono teatrologowi z Białegostoku Konradowi Szczebiotowi. Dopytywany na Facebooku przez reżyserkę Weronikę Szczawińską o powód tej analizy, odpisał lakonicznie i dobitnie: „Analiza pokaże jej powód”. Dyrektor Jan Klata oprócz płyt DVD wysłał do ministra zaproszenie na spektakle.
DELFIN, MURZYNI I SZYMBORSKA
Tymczasem na krakowskich scenach do 12 grudnia odbywa się dofinansowany przez ministerstwo kultury festiwal teatralny Boska Komedia, na którym można zobaczyć nieprawomyślne spektakle z całej Polski, takie jak „Delfin, który mnie kochał” (oparta na faktach...

1985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]