Reklama

Nasz pasaż

07.12.2015
Czyta się kilka minut
1 – 7 grudnia

ANALIZA POKAŻE
Minister kultury odpowiedział na apel grupy zniesmaczonych repertuarem krakowian i postanowił dokonać audytu Starego Teatru. Wiceminister Wanda Zwinogrodzka poleciła, by Teatr dostarczył rejestracje wideo 40 spektakli. Karkołomne zadanie oceny repertuaru powierzono teatrologowi z Białegostoku Konradowi Szczebiotowi. Dopytywany na Facebooku przez reżyserkę Weronikę Szczawińską o powód tej analizy, odpisał lakonicznie i dobitnie: „Analiza pokaże jej powód”. Dyrektor Jan Klata oprócz płyt DVD wysłał do ministra zaproszenie na spektakle.
DELFIN, MURZYNI I SZYMBORSKA
Tymczasem na krakowskich scenach do 12 grudnia odbywa się dofinansowany przez ministerstwo kultury festiwal teatralny Boska Komedia, na którym można zobaczyć nieprawomyślne spektakle z całej Polski, takie jak „Delfin, który mnie kochał” (oparta na faktach...

1985

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]