Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

07.12.2015
Czyta się kilka minut
1 – 7 grudnia

ANALIZA POKAŻE
Minister kultury odpowiedział na apel grupy zniesmaczonych repertuarem krakowian i postanowił dokonać audytu Starego Teatru. Wiceminister Wanda Zwinogrodzka poleciła, by Teatr dostarczył rejestracje wideo 40 spektakli. Karkołomne zadanie oceny repertuaru powierzono teatrologowi z Białegostoku Konradowi Szczebiotowi. Dopytywany na Facebooku przez reżyserkę Weronikę Szczawińską o powód tej analizy, odpisał lakonicznie i dobitnie: „Analiza pokaże jej powód”. Dyrektor Jan Klata oprócz płyt DVD wysłał do ministra zaproszenie na spektakle.
DELFIN, MURZYNI I SZYMBORSKA
Tymczasem na krakowskich scenach do 12 grudnia odbywa się dofinansowany przez ministerstwo kultury festiwal teatralny Boska Komedia, na którym można zobaczyć nieprawomyślne spektakle z całej Polski, takie jak „Delfin, który mnie kochał” (oparta na faktach...

1985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]