Reklama

Nasz Pasaż

Nasz Pasaż

01.06.2015
Czyta się kilka minut
26 – 30 maja
A

AUTO NA WYNAJEM
Miasto stara się o unijne dofinansowanie systemu tzw. carsharingu: za dwa lata w Śródmieściu mają powstać stacje, w których będzie można wypożyczyć samochód na godziny. Na początek planowanych jest 50 pojazdów elektrycznych – 35 osobowych i 15 dostawczych. System sprawdza się w miastach Europy Zachodniej, np. w Bremie, gdzie wylicza się, że jedno miejskie auto zastępuje nawet 11 prywatnych.
REMONT OGRODU
Zaczyna się remont krakowskiego ogrodu botanicznego, najstarszego w tej części Europy (232 lata). Jako pierwsza zostanie odnowiona tzw. Holenderka – niska szklarnia, w której mieści się największa w Polsce hodowla storczyków. Po remoncie kwiaty będzie można podziwiać przez cały sezon. Do tej pory storczykarnię otwierano dla zwiedzających tylko raz w roku.
LIST W BUTELCE
Przy okazji wymiany rur...

1729

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]