Reklama

Narodowcy w Hajnówce

Narodowcy w Hajnówce

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Marsz żołnierzy wyklętych zorganizowany przez ONR, przeszedł ulicami Hajnówki.
MAREK MALISZEWSKI / REPORTER
N

Narodowcy chcieli uczcić kpt. Rajsa „Burego”, który w 1946 r. spacyfikował kilka wsi zamieszkałych w dużej mierze – podobnie jak dziś Hajnówka – przez prawosławną ludność białoruską (zginęło 79 osób, w tym dzieci). Manifestacja była legalna, policja zatrzymała sześcioro próbujących ją zablokować przedstawicieli ruchu Obywatele RP. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W sennej Hajnówce młodzi nareszcie znaleźli sposób na nijakość. Agresję i beznadzieję ulokowali w ideę Rajsa. Strasznie mi jest gdy patrzę na ich równy krok i stukot butów...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]