Reklama

Ładowanie...

Narodowcy w Hajnówce

Narodowcy w Hajnówce

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Marsz żołnierzy wyklętych zorganizowany przez ONR, przeszedł ulicami Hajnówki.
MAREK MALISZEWSKI / REPORTER
N

Narodowcy chcieli uczcić kpt. Rajsa „Burego”, który w 1946 r. spacyfikował kilka wsi zamieszkałych w dużej mierze – podobnie jak dziś Hajnówka – przez prawosławną ludność białoruską (zginęło 79 osób, w tym dzieci). Manifestacja była legalna, policja zatrzymała sześcioro próbujących ją zablokować przedstawicieli ruchu Obywatele RP. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]