Reklama

Nagroda Polsko-Niemiecka 2011

Nagroda Polsko-Niemiecka 2011

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Hans-Gert Pöttering i Jerzy Buzek - były i obecny przewodniczący Parlamentu Europejskiego - otrzymają szczególne wyróżnienie: Nagrodę Polsko-Niemiecką, przyznawaną od 1993 r.
H

Hans-Gert Pöttering (ur. 1945) jest politykiem niemieckiej chadecji (CDU), od 1979 r. poseł do Parlamentu Europejskiego; w latach 1999-2007 był szefem frakcji Europejskiej Partii Ludowej, a 2007-09 przewodniczącym Europarlamentu. Autor książek politologicznych nt. integracji europejskiej, od 2009 r. jest przewodniczącym Fundacji im. Konrada Adenauera (zbliżonej do chadecji). Jego następca Jerzy Buzek jest przewodniczącym Europarlamentu od 2009 r. Rocznik 1940, w latach 1997-2001 był premierem Polski. Zanim został politykiem, pracował jako profesor nauk technicznych na Politechnice Śląskiej i w PAN. Od 1980 r. członek "Solidarności", w 1981 r. był przewodniczącym I Zjazdu Delegatów NZSS "Solidarność"; w stanie wojennym działał w podziemiu.

Nagroda Polsko-Niemiecka przyznawana jest od 1993 r. za zasługi na rzecz między obu krajami i narodami.; jej ustanowienie...

1362

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]