Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Nadchodzi wielki krach

Nadchodzi wielki krach

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Amerykanom nie opłaca się oszczędzać. Inni ich wyręczają. Równocześnie cały świat finansuje rozwój USA: zarówno ich stopę życiową, jak i bardzo kosztowne inwestycje rozwojowe. Krach, który niechybnie czeka globalną gospodarkę, trzeba zacząć łagodzić już teraz. Tymczasem przywódcy świata wciąż sądzą, że jakoś to będzie.
Z

Zdumiewające, jak chaotycznie dokonuje się globalizacja. Rzecz nawet nie w tym, że nie mamy "światowego rządu". To może i lepiej. Ważniejsze, że nie widać zasad, które by porządkowały ludzkie zamierzenia i działania. Co gorsza, nie ma nawet wyraźnego zrozumienia tego, co się dzieje w tej naszej "wieży Babel" - jak określa gospodarkę światową Lester Thurow w swym światowym bestsellerze "Fortuna sprzyja odważnym", który z kilkuletnim opóźnieniem ukazał się wreszcie w Polsce. Treść książki dobrze oddaje jej motto: "nasza przyszłość nie zależy od gwiazd, ale od zrozumienia ścieżek, jakie wytyczamy". Właśnie. Wytyczamy drogi, ale często nie wiemy, dokąd i co nas tam może spotkać.

Importer ostatniej szansy

Lester Thurow, profesor Harvardu, doradca rządu amerykańskiego, jest jednym z najbardziej znanych (co nie oznacza, że...

12526

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]