Reklama

Na polu minowym

Na polu minowym

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Nie dla uznania i nie dla nagrody przyjął jak rozkaz zaproszenie Premiera do pracy w rządzie.
W

W „Tygodniku” przepracowaliśmy razem pół wieku. Pamiętam Krzysztofa z tamtych pierwszych miesięcy, kiedy szykowaliśmy kolejno pierwsze numery wznowionego pisma po Październiku ’56. Razem z paru kolegami jak on młodymi przyszedł z KUL-u, był radosny i taki bardzo sympatyczny.
Pamiętam Krzysztofa, któremu z niepokojem towarzyszyliśmy myślą, bo stan wojenny odciął go, jak tylu innych, na urlopie za granicą. Niejeden opozycjonista przycupnął wtedy na dłużej w bezpiecznych rejonach, ale Krzysztof wrócił jedną z pierwszych okazji powrotu, tylko jeszcze po drodze odwiedził Maison-Laffitte, a potem Jana Pawła II w Watykanie. O tym powrocie opowiedział kiedyś parę zdań, cytując po prostu Majakowskiego: „Ziemi, z którą pospołu marzłeś, przenigdy już nie porzucisz”. Lubił tak czasem zasłonić się cytatem z poezji.
Pamiętam Krzysztofa wracającego z odwiedzin w obozach internowanych....

3096

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]