Reklama

Na barykadzie

Na barykadzie

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Pewien oburzony na francuską rzeczywistość stary człowiek napisał niewielką książeczkę. Jej tytuł brzmi "Buntujcie się!". I spowodował, że dyskutuje o niej bez mała cała Francja.
S

Są książki, o których sukcesie mówi się dłużej niż o ich treści. Tak jest w przypadku dzieła opublikowanego we Francji dwa miesiące temu. Jest ono raczej broszurą aniżeli książką: liczy 30 stron, a zatytułowane jest "Indignez-vous!", "Buntujcie się!". Książka opanowała dziś wszystkie francuskie media, debaty, dyskusje przy kolacji, blogi, stacje radiowe i telewizyjne. Jej sukces komercyjny był nieoczekiwany. Początkowo broszura została opublikowana przez pewnego małego wydawcę, w nakładzie ośmiu tysięcy egzemplarzy - popyt okazał się tak wielki, że do dziś sprzedano ich prawie milion.

Bojownik, dyplomata, świadek

Broszura kosztuje jedynie 3 euro. Nawołuje młodą generację do buntu przeciw niesprawiedliwości dzisiejszego świata. Zarówno książka, jak i jej autor - 93-letni Stéphane Hessel - bardzo mocno zaintrygowali...

8998

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]