Reklama

Muzyczna pasieka

Muzyczna pasieka

14.04.2014
Czyta się kilka minut
Wymieniają się piosenkami swoich lokalnych idoli i w ten sposób tworzą światową siatkę, a właściwie rój. Portal beehy.pe zbiera nektar z kwiatów, których próżno szukać w polskich zielnikach.
Strona główna portalu beehy.pe
P

Po raz pierwszy można je było usłyszeć w Polsce, dokładniej: w Krościenku nad Dunajcem. Dziś „pszczoły” bzyczą już w ponad pięćdziesięciu krajach. Korespondenci serwisu beehy.pe (nieprzetłumaczalna gra słów: „beehive” – rój pszczół; „hype” – rozgłos, szum) donoszą o najlepszych piosenkach w swojej okolicy. W ten sposób chcą stworzyć alternatywę dla zdominowanych przez artystów anglosaskich mediów głównego nurtu. Alternatywna jest już peruwiańska domena. Adres kończący się tradycyjnym „com” był już zajęty, więc pomysłodawca portalu zastosował sprytny zabieg i przesunął kropkę o dwa miejsca w lewo. Jak się nad tym zastanawić, ta kropka to również ideowa deklaracja.
Zaczęło się, gdy dziennikarz muzyczny Mariusz Herma szukał nowych wyzwań, obserwując przy pracy ojca – pszczelarza. – Żadna scena nie jest studnią bez dna, nawet ta amerykańska czy brytyjska – mówi „...

3868

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]