Reklama

Muzeum Śląskie zaprasza

Muzeum Śląskie zaprasza

07.08.2012
Czyta się kilka minut
Aby zobaczyć obrazy mistrzów polskiego malarstwa, nie musimy jechać do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.
N

Nadal niewiele osób wie, iż w samym centrum Katowic (al. W. Korfantego 3) w budynku XIX-wiecznego hotelu, w którym obecnie znajduje się Muzeum Śląskie, na zwiedzających czekają dwie stałe ekspozycje: Galerie Malarstwa Polskiego z lat 1800–1945 oraz po 1945 roku, z łącznie ponad 200 obrazami uznanych polskich artystów, takich jak Jan Matejko, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski, Tadeusz Kantor, Mojżesz Kisling, Witkacy, Tadeusz Makowski oraz wielu innych. Obydwie wystawy posiadają również specjalne ścieżki zwiedzania dla osób niewidomych i niedowidzących. Muzeum Śląskie jest jedną z pierwszych polskich placówek muzealnych, które wprowadziło ofertę dla osób z dysfunkcjami wzroku. Wielbicieli starych fotografii z kolei z pewnością zainteresuje fotoplastykon – XIX-wieczny projektor trójwymiarowych fotografii stereoskopowych – jedno z nielicznych tego typu urządzeń w Polsce.

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek: nieczynne, wtorek: 10.00 – 18.00, środa: 10.00 – 18.00, czwartek: 10.00 – 19.00 (w pierwszy czwartek miesiąca – wejście za 50% ceny na wystawy czasowe), piątek: 12.00 – 16.00, sobota: 12.00 – 18.00, niedziela: 12.00 – 17.00

Więcej informacji:
www.muzeumslaskie.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]