Reklama

Mufti nie żyje

Mufti nie żyje

07.12.2020
Czyta się kilka minut
Polski islam nie będzie już taki sam”, „to był prawdziwy przyjaciel ludzi”, „koronawirus zabrał nam jedną z najserdeczniejszych osób w Polsce” – wspominają Nedala Abu Tabaqa jego współpracownicy. W wieku 49 lat zmarł mufti Ligi Muzułmańskiej w RP.
Liga Muzułmańska Gdańsk
P

Pochodził z rodziny palestyńskiej, wychował się w Kuwejcie. Mieszkał w Polsce od 1988 r., ukończył medycynę na Akademii Medycznej w Lublinie. Po studiach prawno-teologicznych we Francji objął funkcję imama w Lublinie, a w 2008 r. został muftim Ligi Muzułmańskiej w RP. Znany jako orędownik i działacz na rzecz dialogu międzykulturowego – był jednym z inicjatorów Dni Chrześcijaństwa oraz Dni Judaizmu wśród muzułmanów. „Jako wyznawcy różnych religii powinniśmy pokazywać, jak Bóg zmienia nasze życie, a nie – jak możemy siłą zmienić życie innym” – mówił na łamach „Tygodnika” w styczniu tego roku.

Został pochowany na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim w Warszawie. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]