Reklama

Młodzi i ks. Boniecki

Młodzi i ks. Boniecki

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Wszyscy księża chcą nam oferować zbawienie i życie wieczne – tylko jakoś tak na siłę...
K

Ks. Boniecki, który podczas „Przystanku Woodstock” wykrzyknął: „Róbta, co chceta!”, wierzy w drzemiące w młodzieży pokłady mądrości. Jak się młodemu człowiekowi mówi: „oferuję Ci Chrystusa”, to mu się włos na głowie jeży. A gdy ma przed sobą księdza, który ma wiele mądrego do powiedzenia, a do tego zwyczajnie lubi ludzi, nie ocenia, akceptuje ich i na dobitkę mówi: „rób, co chcesz”, czyli „jesteś wolnym człowiekiem, to jest twój wybór, co zrobisz ze swoim życiem”, to z pewnością bardziej wpłynie na jego postawę i zbliży do wiary niż tysiąckroć powtórzone „Bóg jest miłością”.

649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]