Reklama

Ładowanie...

Miłość pokorna

Miłość pokorna

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Pani Magdalena Gusiew-Czudżak, rozpoczynając dyskusję o wartości dziewictwa i małżeństwa (“Powołanie z niższej półki", “TP" nr 6/04), pisze: “Człowiek zakochany w Bogu nie może czuć się szczęśliwy mając świadomość, że wybiera drogę mniej doskonałą". Jako polemikę, podaję dwa cytaty: “Niektórzy martwią się, kto jest większy w Królestwie Bożym, a nie wiedzą, czy będą godni zaliczyć się choćby do najmniejszych w Królestwie. Być w niebie nawet w postaci najmniejszego to rzecz wielka, bo tam wszyscy są wielcy, bo wszyscy nazywać się będą i naprawdę będą dziećmi Bożymi" (Tomasz ŕ Kempis “O naśladowaniu Chrystusa", Warszawa 1995); “Tak zaiste, Filoteo, bo ten Król chwały nie płaci Swoim sługom wedle dostojeństwa służby, którą im powierza, ale według miłości i pokory, z jaką spełniają oni swoje służby" (św. Franciszek Salezy “Filotea", Warszawa 1995).
J

JADWIGA WASILEWSKA (Gdańsk)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]