Reklama

Miłość i sprawiedliwość

Miłość i sprawiedliwość

13.02.2006
Czyta się kilka minut
Jeszcze się nie zdarzyło, by papież przesłał do redakcji jakiegokolwiek pisma komentarz, wprowadzający do napisanej przez siebie encykliki. Uczynił to Benedykt XVI dla włoskiego tygodnika katolickiego Famiglia Cristiana. Tekst papieskiego komentarza, przełożony z języka włoskiego, zamieszczamy w najnowszym TP za uprzejmie udzielonym nam pozwoleniem redakcji.
W

W zamieszczonym pod papieskim komentarzem podziękowaniu redaktor naczelny tygodnika Antonio Sciortino opisał, jak ze wzruszeniem i niedowierzaniem obracał w rękach dwie gęsto zapisane po niemiecku strony maszynopisu, opatrzoe odręcznym podpisem Benedykta XVI, zawierające "klucz do lektury encykliki". "Famiglia Cristiana" zamieściła papieski tekst w numerze, do którego dołączyła egzemplarz encykliki.

Komentarz Papieża dostępny jest w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" (8/2006).

"Tygodnik" o encyklice:

  • ks. Adam Boniecki:
  • ks. Tadeusz Dzidek: "Człowiek to połowa"
  • O. Jan Andrzej Kłoczowski OP: "Imiona miłości"
  • ks. Grzegorz Strzelczyk: "Bunt i wiara"
  • ks. Jacek Prusak:
706

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]