Reklama

Mikrofon Papieża

Mikrofon Papieża

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Historyczny rzecznik papieża Wojtyły, siedemdziesięcioletni Joaquín Navarro-Valls, zszedł ze sceny 11 lipca, w samo południe. Benedykt XVI mianował nowego dyrektora watykańskiej Sala Stampa (biura prasowego Watykanu), powierzając tę delikatną funkcję jezuicie, człowiekowi doświadczonemu w dziedzinie mediów, ojcu Federico Lombardiemu.
O. Federico Lombardi
W

Według Konstytucji Apostolskiej "Pastor Bonus" obowiązkiem szefa tej kluczowej instytucji jest ogłaszanie i upowszechnianie oficjalnych informacji dotyczących działalności Papieża oraz Stolicy Apostolskiej. To delikatne i skomplikowane zadanie Navarro-Valls pełnił przez 22 lata w pełnej syntonii z Janem Pawłem II, stając się nie tylko jego rzecznikiem, ale także przyjacielem i człowiekiem zaufania.

Można przewidywać, że z odejściem Navarro-Vallsa ulegnie zmianie sposób i styl komunikowania. Miejsce krawatów od Hermesa, które nosił Navarro, i jego nieskazitelnie skrojonego, szarego garnituru, zajmie skromny clergymen ojca Lombardiego. Dominujący w ciągu długiego pontyfikatu Jana Pawła II przemyślny system watykańskiej polityki informacyjnej zastąpi dyskrecja zakonnika przyzwyczajonego do pracy w cieniu, który stroni od telewizyjnych reflektorów, a ceni sobie...

5703

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]