Reklama

Miejsca szyte na miarę

Miejsca szyte na miarę

21.07.2014
Czyta się kilka minut
W Podgórzu jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru dla przyszłych profesjonalistów, a na Kazimierzu krawiecka kawiarnia dla wiecznych hobbystów. Razem ożywiają krakowski świat mody.
Warsztaty szycia toreb zorganizowane przez Slow Fashion Cafe. MOCAK, sierpień 2013 r. Fot. Studio Poruszenia
S

Stromym podejściem na podgórską ulicę Zamoyskiego z trudem wnosi się sztywne, czarne teczki z rysunkami żurnalowymi i duże, szeleszczące pokrowce z projektami mody konceptualnej. Żeby wejść do budynku pod numerem 52, trzeba mocno nacisnąć żeliwną klamkę i solidnie pchnąć rzeźbione drzwi. Na korytarzu należy uważać, żeby łokciem nie trącić któregoś z manekinów, które zostały po przygotowaniach do pokazu dyplomowego.
W Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, która jest częścią Krakowskich Szkół Artystycznych, ma rządzić kreatywność. A tej, jak mówią wykładowcy, można się u nich nauczyć.
Dla dyrektora Jerzego Gawła moda to drugie życie. – Przez lata zajmowałem się fizykochemią powierzchni, przez rok wykładałem w Grenoble. Strasznie dużo mi tam płacili – opowiada, podwijając rękawy błękitnej koszuli od Ralpha Laurena. – Kiedy wróciłem do Polski, z żoną założyliśmy szkołę...

7332

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]