Reklama

MH-17: pierwsi oskarżeni

MH-17: pierwsi oskarżeni

24.06.2019
Czyta się kilka minut
B

Był to jeden z wielu tragicznych epizodów wojny na wschodzie Ukrainy, ale jedyny, który na dłużej przykuł uwagę zagranicy: w lipcu 2014 r. 298 pasażerów lotu Malaysia Airlines nr 17 zginęło, gdy wystrzelony przez prorosyjskich separatystów pocisk trafił w ich samolot. Sprawców zapewne nie uda się postawić przed sądem – chroni ich Kreml, który wbrew dowodom zebranym m.in. przez międzynarodowy zespół śledczych zaprzecza swojej winie. W minionym tygodniu wydano jednak list gończy za Rosjanami Igorem Girkinem, Siergiejem Dubińskim i Olegiem Pułatowem (b. oficerami FSB i GRU) oraz Ukraińcem Leonidem Charczenką (dowódcą oddziału separatystów) – ich proces rozpocznie się 9 marca 2020 r. w Holandii, najpewniej przy pustej ławie oskarżonych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]