Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Marzenia

Marzenia

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Dopiero co usłyszeliśmy opinię, jakoby czas spadających sondaży miał być momentem ogólnie rzecz biorąc niebezpiecznym, co znaczy tyle, że owe spadki mogłyby wywołać paniczną bądź to brutalną reakcję władzy.
O

Otóż nasze stanowisko w sprawie badań opinii publicznej i zmian jej nastrojów jest gruntownie pozbawione lęków, a nawet – rzec to trzeba – jest to stanowisko skrajnie entuzjastyczne. Wszelka stabilizacja uderza bowiem w nasz dobrostan oraz samopoczucie. Stabilność opinii wpędza nas w nudę, w konieczność wysłuchiwania monotonnych komentarzy, babrania się w tematach bez potencjału, gimnastykowania się pisarskiego, oraz obciąża nas nieznośnym ciężarem czekania na zmianę. Jednym słowem, gdyby było to możliwe, spadanie poparcia dla dowolnej władzy mogłoby się z naszego punktu widzenia odbywać nieustanie. Do poziomów nawet teoretycznie niemożliwych. Naturalnie gdy u władzy są ludzie przewidywalni, którzy reagują na brak popularności w sposób nudny, nudzimy się po dwakroć, gdy jednak są to osobnicy histeryczni, z potencjałem do odlotów i zachowań panicznych, wtedy rzecz jasna czujemy się...

3543

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]