Reklama

Ładowanie...

Mamy przedsiębiorczość w genach

Mamy przedsiębiorczość w genach

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP: Aż 83 proc. Polaków deklaruje pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości. Tego kapitału nie wolno nam zmarnować.
Fot. Kamila Buturla
P

Potrzebujemy wolności w gospodarce, współpracy, otwartości i dialogu oraz sprawnych instytucji państwowych. Jeśli nie podejmiemy dzisiaj reform strukturalnych, odsuniemy rozwiązanie problemów w przyszłość, a wtedy koszty społeczne wprowadzanych zmian mogą się okazać bardzo wysokie. Obywatelskim obowiązkiem każdego z nas jest budowanie wokół siebie klimatu zaufania. Buduje on poczucie stabilności, wiary we własne siły i w sens współpracy. A tego właśnie potrzebujemy do zbudowania w naszym kraju globalnych firm, które mogą się w przyszłości stać jednym z motorów rozwoju Polski.  

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]