Reklama

Maltańskie Centrum Pomocy

Maltańskie Centrum Pomocy

20.11.2005
Czyta się kilka minut
W Krakowie od dwóch lat powstaje MALTAŃSKIE CENTRUM POMOCY NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM I ICH RODZINOM. Prace budowlane są już na tyle zaawansowane, że, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, na wiosnę Centrum zostanie otwarte. Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, pomysłodawca projektu i główny inwestor, otwiera go dla przeprowadzania wczesnej, kompleksowej diagnozy i rehabilitacji dzieci do 7. roku życia z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. By zapewnić im ciągłą terapię (lekarską, psychologiczną, logopedyczną, ruchową), jak też wsparcie i edukację dla ich rodzin, przez udzielanie wskazówek w kwestii pielęgnacji, opieki, stymulacji rozwoju i usprawniania dziecka w domu.
C

Centrum, którego budowa kosztowała dotychczas już blisko 2 mln złotych, w pierwszym etapie będzie dysponowało powierzchnią 500 metrów kwadratowych. Pomoc, w formie ambulatoryjnej oraz w postaci wizyt domowych, będzie świadczyć kilkunastu lekarzy i specjalistów. Do końca pierwszego roku przewidujemy objęcie opieką około 500 dzieci miesięcznie.

Środki na powstanie Centrum zbieramy m.in. podczas rokrocznie organizowanych muzycznych Wieczorów Maltańskich (w tym roku, w Starym Teatrze, 14 listopada, odbył się już trzeci). Wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć w naszym dziele, zachęcamy do wpłat na konto:

Fundacja

Polskich Kawalerów Maltańskich

Bank BPH SA

39 1060 0076 0000 3200 0096 3698

Z serca dziękujemy

BEATA MALCZEWSKA-STAROWIEYSKA, przewodnicząca komitetu organizacyjnego III Wieczoru Maltańskiego

( )

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]