Reklama

Majstersztyk

Majstersztyk

15.06.2003
Czyta się kilka minut
W

W przerwie podróży do Torunia, na dworcu centralnym w Warszawie, zajrzałem do bogato zaopatrzonej księgarni. Moją uwagę zwróciła niewielka, ładnie wydana książeczka ks. Józefa Tischnera „Pomoc w Rachunku Sumienia” (Znak, 2003). Jest wspaniała: napisana w pięknym stylu, o głębokiej treści. Jak zresztą zawsze u ks. Tischnera. Warto tę znakomitą publikację przeczytać - majstersztyk wielkiego mistrza słowa, jakim był ks. Tischner. To w dobrym znaczeniu short pocket book i ,,bryk”, zawierający syntezę podstaw moralnego i etycznego życia człowieka we współczesnym świecie.

CZESŁAW PACZUŁA (Katowice)

641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]