Reklama

Lustracja w imię całej prawdy

19.06.2006
Czyta się kilka minut
Ojcze, "nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno (J 17, 20-2la)..
Krakowska procesja Bożego Ciała /fot. P. Ulatowski - visavis.pl
1

1.

Bracia i Siostry wierni Eucharystii!

Tę prośbę Chrystusa o jedność usłyszeliśmy w odczytanej przed chwilą Ewangelii. Okoliczności, w jakich wypowiada On tę prośbę, uświadamiają nam, że nie ma jedności bez miłości.

To nie jest przypadek, że Pan Jezus prosi o jedność w ostatni wieczór przed swoją śmiercią. Przebicie włócznią boku Chrystusa ukrzyżowanego otwarło serce samego Boga i tym samym pozwoliło wytrysnąć miłości na cały świat i napełnić serca ludzi miłością, która buduje jedność. Nie ma jedności bez miłości! Nie ma jedności bez tej miłości, która raz okazana na krzyżu, uobecnia się w sposób bezkrwawy podczas każdej Mszy świętej.

Eucharystia, Chleb żywy, obecny na ołtarzach całego świata, przypomina: Bóg ukochał człowieka! Uwierzcie w tę miłość i dajcie się jej porwać! Patrząc na ten...

6528

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]