Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Lotnictwo pasażerskie: jest bezpiecznie jak nigdy dotąd

Lotnictwo pasażerskie: jest bezpiecznie jak nigdy dotąd

08.01.2018
Czyta się kilka minut
Nareszcie dobra wiadomość: rok 2017 był najbezpieczniejszym w historii lotnictwa pasażerskiego, donosi portal Aviation Safety Network.
N

Na ponad 36,8 mln odbytych lotów tylko dziesięć zakończyło się wypadkami śmiertelnymi (zginęły 44 osoby na pokładach i 35 na ziemi; czterokrotnie mniej niż rok wcześniej). Statystycznie wypadkiem śmiertelnym skończył się jeden na 7,36 mln lotów pasażerskich. Połowa wypadków śmiertelnych dotyczyła samolotów cargo. Analizy dotyczą rejsów samolotów przewożących co najmniej 14 pasażerów.

Jest coraz bezpieczniej: „Od 1997 r. średnia liczba wypadków z udziałem statków powietrznych wykazuje stały spadek, w dużej mierze za sprawą stałych wysiłków międzynarodowych organizacji lotniczych, dla których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo” – tłumaczy Harro Ranter z ASN. ©℗

W dziale Kraj piszemy o raporcie ws. lądowania boeinga 767 bez podwozia w Warszawie, pilotowanego przez kpt. Tadeusza Wronę.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]