Reklama

Litwa: wsparcie z Niemiec

Litwa: wsparcie z Niemiec

04.05.2015
Czyta się kilka minut
Niemcy przekażą Litwie 12 dział samobieżnych Panzerhaubitze 2000; to najnowszy system artyleryjski Bundeswehry. Haubice będą sprzedane, ale po cenie bardzo ulgowej.
R

Rząd RFN informuje, że przekaże też Litwie ok. 100 wozów pancernych. Litwa zwiększyła w tym roku wydatki na wojsko aż o 50 proc. w stosunku do 2014 r.; to największy wzrost w Unii i NATO. W tym roku Bundeswehra wyśle na Litwę tysiąc żołnierzy, w ramach – jak mówi minister obrony Ursula von der Leyen – „trwałej i widocznej obecności” NATO w krajach bałtyckich.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]