Reklama

LEKCJE CZYTANIA W ROKU 2013

LEKCJE CZYTANIA W ROKU 2013

22.07.2013
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
Ewa Nawrocka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego, przeprowadziła „Lekcję czytania” Szekspira dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Gdańsku. Fot. Rafał Wojczal
P

Poza lekcjami dla licealistów, którzy są głównym audytorium „Lekcji czytania”, prowadziliśmy też kilka lekcji eksperymentalnych, m.in. dla najmłodszych dzieci, dla polskich dzieci w Londynie czy dla osadzonych w zakładzie karnym. Braliśmy udział w wielu festiwalach, byliśmy na targach książki w kilku miastach, towarzyszymy wręczaniu najważniejszych nagród literackich.
Od stycznia do czerwca zorganizowaliśmy 40 lekcji w 21 miastach. W czasie trwających już wakacji będziemy prowadzili otwarte „Lekcje czytania”, m.in. w programie różnych festiwali, na które już teraz gorąco zapraszamy!

Jeśli chcesz zorganizować „Lekcję czytania” w swojej szkole, bibliotece, podczas festiwalu, który organizujesz, czy z innej jeszcze przyczyny – napisz na lekcjeczytania@tygodnik.com.pl
Najświeższe informacje o Lekcjach, zdjęcia i kontakty znajdują się w...

1003

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]