LEKCJE CZYTANIA

„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.

10.03.2014

Czyta się kilka minut

Jeśli chcesz zorganizować „Lekcję czytania” w swojej szkole, bibliotece, podczas festiwalu, który organizujesz, czy z innej jeszcze okazji – napisz na: lekcjeczytania@tygodnik.com.pl


12 marca o godz. 10.30 WOJCIECH BONOWICZ poświęci lekcję wierszom Mirona Białoszewskiego, o których dyskutował będzie z uczniami Publicznego Liceum nr V w Opolu (ul. Kościuszki 14).


13 marca o godz. 10.00 WOJCIECH BONOWICZ poprowadzi lekcję poświęconą „Ostatniemu rozdaniu” Wiesława Myśliwskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Odolanowie przy ul. Krotoszyńskiej 121. Tego samego dnia o godz. 14.00 WOJCIECH BONOWICZ omówi wiersze Wisławy Szymborskiej z tomu „Wystarczy” w I LO w Krotoszynie przy ul. Kołłątaja 1.


14 marca o godz. 9.00 WOJCIECH BONOWICZ odwiedzi Zespół Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, gdzie omówi z uczniami opowiadania Sławomira Mrożka „Wina i kara” oraz „Kto jest kto?”. Tego samego dnia o godz. 12.00 nasz felietonista poprowadzi kolejną lekcję w Gimnazjalno-Licealnym Zespole Szkół w Wołczynie, gdzie omówi poezję Wisławy Szymborskiej.


18 marca o godz. 9.45 rozpocznie się lekcja czytania poświęcona popularnej trylogii „Igrzyska śmierci” Susanne Collins. Omówi ją w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ks. Józefa Tischnera w Poznaniu (os. Czecha 59) PAULINA SURNIAK, doktorantka Uniwersytetu Adama Mickiewicza i autorka bloga Miasto Książek (miastoksiazek.blox.pl).


19 marca o godz. 10.00 w Olkuszu RYSZARD KOZIOŁEK poprowadzi lekcję zatytułowaną „Gorset Justyny”, poświęconą III rozdziałowi drugiego tomu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Ta lekcja odbędzie się w II LO przy ul. Żeromskiego 1.


Najświeższe informacje o lekcjach, zdjęcia i kontakty znajdują się w internecie pod adresem lekcjeczytania.tygodnik.com.pl lub na portalu Facebook: facebook.com/LekcjeCzytania.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 11/2014