Reklama

Lekarz z Lampedusy

Lekarz z Lampedusy

19.10.2015
Czyta się kilka minut
Mówi się o nim, że przez ostatnie ćwierć wieku pomógł ponad 250 tys. uchodźców i migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Fot. Michał Łepecki / AGENCJA GAZETA
Ż

Że wypisał kilkaset świadectw zgonów tym z nich, którzy na Morzu Śródziemnym stracili życie. Mówi się, że jest dyrektorem szpitala, choć na wysepce, na której mieszka i pracuje, ma do dyspozycji tylko małe ambulatorium. Pietro Bartolo, lekarz z Lampedusy, odebrał w Krakowie Nagrodę im. Sérgio Vieira de Mello przyznawaną przez Stowarzyszenie Willa Decjusza za działania na rzecz pokoju i praw człowieka. W następnym numerze rozmowa z laureatem. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]