Reklama

Laureat o nagrodzie

Laureat o nagrodzie

– czterokrotny laureat Nagrody
28.06.2021
Czyta się kilka minut
Nagroda im. Kazaneckiego bardzo się zmieniła.
MARIUSZ PIOTROWSKI
J

Jeszcze przed debiutem słyszałem o lokalnej, ­białostockiej nagrodzie literackiej. Ówcześnie ­żadne nagrody mnie nie zajmowały. Poza tym odnosiłem wrażenie – można się spierać, jak bardzo mylne – że funkcją nagród było podreperowanie budżetu lokalnych twórców, a więc kwestie o atrakcyjności zbliżonej do atrakcyjności parafialnego biuletynu.

Na szczęście z zadowoleniem przychodzi mi stwierdzić, że Nagroda im. Kazaneckiego bardzo się zmieniła w ostatnich latach. Przede wszystkim wyszła poza granice Białegostoku, tym samym stając się coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce. Oczywiście można sobie wyobrazić sytua­cję, w której jej formuła zostanie poszerzona, ale to chyba pytanie na ­przyszłość.


Czytaj pozostałe teksty dodatku poświęconego Nagrodzie Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]