Reklama

Lamża czyta naturę – odcinek 19 [wideo]

Lamża czyta naturę – odcinek 19 [wideo]

w cyklu "Czytamy Naturę"
08.04.2019
Czyta się kilka minut
Jak obecność człowieka wpływa na zachowanie szympansów? Czy procesory graficzne z naszych komputerów i smartfonów można wykorzystać do badania serca? Dlaczego warto skonfrontować się z kimś, z kim się głęboko nie zgadzamy? – odpowiedzi na pytania w programie popularnonaukowym Centrum Kopernika.
YOUTUBE
YOUTUBE
W

W „Czytamy naturę” co tydzień analizujemy, co tak naprawdę mówią nam naukowcy i dlaczego to tak ważne. Zapraszamy na kolejny odcinek programu.


„Czytamy naturę” to nowy program popularnonaukowy Centrum Kopernika. Wymyślił go i prowadzi Łukasz Lamża - członek Centrum i redaktor działu naukowego "Tygodnika Powszechnego". Co tydzień będziemy razem czytać trzy artykuły z bieżącej prasy naukowej - co tak naprawdę mówią nam naukowcy, dlaczego to jest istotne i co z tego wynika dla nas i dla świata. Mówimy stanowcze "nie" mielonce składającej się w 85% z wypełniacza, a tylko w 15% z konkretnego naukowego mięcha!

W „Czytamy naturę” jesteśmy zawsze na froncie rozwoju nauki i odważnie siadamy u samego źródła wiedzy, tj. przy najnowszych numerach najważniejszych czasopism naukowych świata, jak "Nature" i "Science". Nowe odcinki w każdy poniedziałek.


Zobacz także: 


"Nauka na żywo" - zadanie finansowane w ramach umowy 808/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Filozof przyrody i dziennikarz naukowy, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy wspiera się finansowo całą Fundację Tygodnika, czy można wpłatę dedykować na dany dział? Bardzo interesuje mnie Czytanie Natury i chciałbym, żeby ten cykl był kontynuowany. Jak to mogę to wesprzeć? Pozdrawiam, Marcin
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]