Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

25.08.2014
Czyta się kilka minut
19–25 VIII
B

BAGIŃSKI NAKRĘCI „WIEDŹMINA”.

Autor uznanych w świecie animacji komputerowych, w tym nominowanej do Oscara „Katedry” (wg prozy Jacka Dukaja), ma zekranizować przygody bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego. Po raz pierwszy w swej karierze – z udziałem aktorów. Wiedźmin, najpopularniejszy bohater polskiej literatury fantasy, był już bohaterem filmu i serialu telewizyjnego. Przedsięwzięcie okazało się klęską, nie pomogły nawet role Michała Żebrowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Anny Dymnej... Oby Tomasz Bagiński, specjalista od mrocznych klimatów, powtórzył światowy sukces gry komputerowej „Wiedźmin”.

LENICA WE WROCŁAWIU.

We wrocławskim Muzeum Narodowym 31 sierpnia otwarta zostanie obszerna wystawa Alfreda Lenicy, zmarłego w 1977 r. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej awangardy, prezentująca blisko dwieście...

1520

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]