Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

22.05.2023
Czyta się kilka minut
16-22 maja
M

MUSICAL GWIAZD

Na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku odbyła się premiera musicalu „Kopernik”. To jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Jubileuszowego 550. rocznicy urodzin i 480. rocznicy śmierci kanonika warmińskiego i astronoma. Jesienią „Kopernika” będzie można zobaczyć także w Krakowie.

 

WERNISAŻ MISTRZÓW

Obrazy Tycjana, Brueghla i Bordona od piątku są prezentowane na Wawelu wśród najnowszych dzieł kolekcji Zamku Królewskiego. Pokaz „Tycjan i inni. Najnowsze dzieła Zamku Królewskiego na Wawelu” uzupełni również odzyskana strata wojenna – „Lekcja rysunku” Jana Mauritsa Quinkhardta z 1762 r. Wystawę można oglądać do 11 czerwca.

 

FESTIWAL WOJOWNIKÓW

„Jaćwingowie – nieznani wikingowie z Suwalszczyzny” – to hasło przewodnie I Festiwalu Jaćwieskiego, który odbył się w klasztorze pokamedulskim w Wigrach. Podczas imprezy można było zobaczyć wioskę wojowników, warsztat kowala czy zbrojownię. Jaćwingowie przywędrowali na tereny dzisiejszej Suwalszczyzny ok. V w. p.n.e. Podbił ich w średniowieczu zakon krzyżacki.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]