Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

29.03.2021
Czyta się kilka minut
23–26 marca

„CZĄSTKI KOBIETY” W AWINIONIE

Po 14 latach zespół TR Warszawa wraca na Festiwal Awinioński ze spektaklem „Cząstki kobiety” Katy Wéber w reż. Kornéla Mundruczó. Najbardziej znana francuska impreza teatralna organizowana jest od 1947 r. Rokrocznie do średniowiecznego miasta przyjeżdżają najważniejsi twórcy i twórczynie oraz zespoły teatralne z całego świata.

POLSKIE ANIMACJE W AUSTIN

„Własne śmieci” Darii Kopiec otrzymały wyróżnienie specjalne w konkursie krótkometrażowych animacji amerykańskiego festiwalu South by Southwest. To – obok Sundance – jedno z najważniejszych wydarzeń kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych. Do konkursu zaproszono 12 produkcji, w tym dwie z Polski.

NOWY „DEKAMERON” W KSIĘGARNIACH

Margaret Atwood, John Grisham, Emma Donoghue i in. piszą książkę poświęconą pandemii COVID-19. Ich zebrane opowieści ukażą się wiosną 2022 r. i będą miały formę zbliżoną do „Dekameronu”. Inicjatorem projektu był pisarz Douglas Preston, stojący na czele najstarszej w USA organizacji zrzeszającej literatów. Dochód wesprze twórców poszkodowanych finansowo w trakcie pandemii.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]