Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
22 – 28 czerwca
GRAN TEATRE DEL LICEU / MATERIAŁY PRASOWE
D

Dystopie w kinie

Agnieszka Smoczyńska wyreżyseruje dystopijny kryminał „Hot Spot”. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto, z którym reżyserka współpracowała już przy „Córkach dancingu”. Wcześniej do kin trafi jednak dreszczowiec Smoczyńskiej „Silent Twins” z Letitią Wright – zdjęcia ruszają jesienią. Nad pierwszym anglojęzycznym filmem pracuje także twórca „Bożego Ciała” Jan Komasa. „Anniversary” to dystopijna historia „społecznego wirusa”.

Kwiaty w operze

Dokładnie 2292 rośliny doniczkowe wysłuchały „Chryzantem” Pucciniego w barcelońskim Gran Teatre del Liceu. Koncert z inicjatywy artysty konceptualnego Eugenia Ampudii odbył się chwilę po zakończeniu stanu wyjątkowego w Hiszpanii. Tak dziękowano zieleni za niesienie ukojenia w trakcie pandemii. Po koncercie widownia została przekazana szpitalom.

Nagrody w poezji

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt pracy twórczej. Kapituła dokonała także wyboru pięciu tomików, które powalczą w kategorii „Książka roku” (wśród nich „Dziecko z darów” naszej autorki Justyny Bargielskiej, gratulujemy!), oraz trzech, których autorzy ubiegać się będą o Silesiusa za najlepszy debiut. Laureatów poznamy jesienią.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]