Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

04.05.2020
Czyta się kilka minut
20 kwietnia – 4 maja
N

NAJNOWSZY FILM

Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” zdobył główną nagrodę amerykańskiego Festiwalu Filmowego Tribeca. To pierwsza polska produkcja doceniona przez jury FFT. „Hejter” wszedł na ekrany w pierwszy weekend marca i tuż przed zamknięciem kin zobaczyło go ponad 140 tys. widzów. Obecnie film dostępny jest na platformie VOD.

NAJCIEKAWSZE TYTUŁY

dotychczasowych edycji ogólnopolskiego festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity będzie można obejrzeć na stronie Ninateki od 8 do 17 maja. Wśród propozycji m.in. nominowana do Oscara macedońska „Kraina miodu”, „Twarze, plaże” Agnès Vardy, „Sól ziemi” Wima Wendersa oraz „Ostatni w Aleppo” – zwycięzca festiwalu w Sundance.

NAJWIĘKSZE FESTIWALE

filmowe z Berlina, Karlowych Warów, Locarno, Nowego Jorku, San Sebastian, Sundance, Toronto oraz Cannes i Wenecji łączą siły w wirtualnym „We Are One: A Global Film Festival”. Impreza startuje 29 maja na YouTubie. W programie zarówno klasyki, jak i nowe produkcje, a także dyskusje, spotkania z filmowcami oraz koncerty. Szczegóły wkrótce.

VI CZĘŚĆ DOMOWEGO WŁÓCZYKIJA KULTURALNEGO

na stronie powszech.net/wloczykij6

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]