Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

14.09.2020
Czyta się kilka minut
7 – 13 września
P

Platynowe lwy

za całokształt twórczości na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymają reżyserzy Andrzej Barański i Feliks Falk. Impreza odbędzie się w połowie grudnia.

Złotego Lwa

– najważniejszą nagrodę 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – zdobyła chińska reżyserka Chloé Zhao. Nagrodzono jej „Nomadland”.

Grand Prix

oraz statuetka za najlepsze zdjęcia 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity trafiły do twórców obrazu „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”. Reżyserka Iryna Tsilyk śledzi w niej historię Anny, matki samotnie wychowującej dzieci w ukraińskim Donbasie. Za najlepszy polski dokument uznano „Między nami” Doroty Proby. Do 4 października potrwa wirtualna część festiwalu – widzowie będą mogli zobaczyć ponad sto tytułów tegorocznej edycji na stronie mdag.pl.

Kino samochodowe

13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera zadebiutowało w Krakowie. Projekcje będą odbywać się codziennie do 25 września na parkingu przy Stadionie Miejskim im. H. Reymana (wjazd bezpłatny). Na platformie player.pl będzie można natomiast obejrzeć wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]