Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

18.02.2019
Czyta się kilka minut
12–18 lutego
B

BEZ DOTACJI

Nie tylko Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Conrada, ale i Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, Festiwal im. Zygmunta Haupta oraz festiwal reportażu Miedzianka Fest zostały bez dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W budżecie na promocję czytelnictwa nie brakło środków dla fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka.

BEZ JONESA

Tymczasem dobiegł końca Festiwal Filmowy w Berlinie. Złoty Niedźwiedź powędrował do urodzonego w Izraelu Nadava Lapida, autora „Synonimów”. To pierwszy izraelski film, który zdobył najważniejszą nagrodę na Berlinale. W konkursie głównym znalazł się także „Obywatel Jones” Agnieszki Holland – z Berlina wyjeżdża jednak bez wyróżnień.

BEZ PARDONU

We Francji aresztowano seryjnego złodzieja dzieł sztuki porównywanego do słynnego, choć fikcyjnego, dżentelmena-włamywacza Arsène’a Lupina. Stéphane Breitwieser ma na swoim koncie ponad 250 kradzieży, w tym m.in. dzieła Cranacha czy Bruegla, które najzwyczajniej wynosił z muzeów, by do woli nacieszyć się nimi we własnym domu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]