Reklama

Ku czci Powstania

Ku czci Powstania

22.08.2004
Czyta się kilka minut
W dodatku wydanym z okazji 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (“TP" nr 31/04) opublikowano fotografie fragmentów Pomnika Powstania Warszawskiego, zaprojektowanego i zrealizowanego przez artystę-rzeźbiarza prof. WINCENTEGO KUĆMĘ w latach 1985-89. Pomnik, wybitne dzieło sztuki, powszechnie zaakceptowany, odgrywa ważną rolę w upamiętnianiu Powstania, a twórca na pewno zasługuje, by wymienić jego nazwisko.
J

JOANNA WARCHOŁ, LESZEK DUTKA, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]