Reklama

Kto uratuje KTO

Kto uratuje KTO

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Ważą się losy KTO, jedynej we Francji telewizji katolickiej. Rada administracyjna w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o jej likwidacji. Kościół katolicki może zniknąć z francuskich mediów. Jednak po części przyczynił się do tego sam Episkopat.
"

"Obecność Kościoła katolickiego w życiu publicznym Francji jest poważnie zagrożona - napisali kilka dni temu biskupi francuscy. Zadłużenie jedynej francuskiej telewizji katolickiej sięgnęło w ostatnich latach 25 mln euro. - Dlatego nakazujemy natychmiastowego zaprzestania walki miedzy »Le Jour du Seigneur« i KTO. Oficjalnie zwracamy się do obu nadawców o podjęcie wspólnej pracy zarówno w dziedzinie ekonomicznej, jak i politycznej."

Spełnienie tego polecenia wydaje się mało prawdopodobne. Kapitał KTO (Télévision Catholique) stanowią wkłady kilku potentatów - m.in. Hachette S.A., Bayard TV i diecezji paryskiej. Reszta to datki widzów. Rocznie Telewizja otrzymuje ich blisko 3,5 mln euro. By móc istnieć, potrzebuje ponad 2 mln więcej. "Konkurencja", czyli katolicki program "Le Jour du Seigneur" ("Dzień Pański") - emitowany raz w tygodniu w publicznej France 2,...

3099

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]