Reklama

Kto to jest artysta?

Kto to jest artysta?

26.06.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 24/12
P

Po przeczytaniu polemiki Piotra Kosiewskiego „Niech sczezną artyści” jeszcze bardziej nie wiem, czego artyści chcą. Artykuł miał być polemiką z tekstem p. Agnieszki Sabor, a stał się emocjonalną odpowiedzią na wyrwane z kontekstu zdania.

Piotr Kosiewski nie powinien zapominać, że państwo wspiera artystów, może nie tak jak powinno, niemniej działają muzea, galerie, teatry, które mogą zatrudniać artystów na etacie. Jak robi to np. Warszawska Opera Kameralna, o którą teraz toczy się walka. Są więc i regularne wpływy i opłacone świadczenia emerytalno-zdrowotne.

Pisze autor o 50 proc. kosztów uzyskania przychodu: „W planach jest wprowadzenie limitu 85 tys. rocznie. To dużo, można powiedzieć. Tylko że wielu z nich ma nieregularne dochody. Bywa, że w jednym roku sprzedadzą kilka prac, w innym żadnej”. W Polsce podatek rozlicza się rocznie. A więc artysta w jednym roku...

2879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]