Reklama

Kto lubi wracać z urlopu?

Kto lubi wracać z urlopu?

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Gdy na początku sierpnia George W. Bush wyjeżdżał na pięciotygodniowe wakacje, przypomniano, że jest o krok od pobicia rekordu wypoczynku należącego dotychczas do Ronalda Reagana. To 49. wypad na słynne ranczo w Teksasie. Ktoś policzył, że łącznie spędził tam prawie rok prezydentury (trzy lata ma jeszcze przed sobą).
T

Tym razem na złośliwościach się nie skończyło. Zaczynając urlop, Bush mógł przeczytać opublikowany przez “News-week" sondaż anonsujący poważny spadek poparcia Amerykanów dla swojego pierwszego obywatela: jego politykę w Iraku za słuszną uważa 34 proc. badanych. To najmniej od początku wojny. Aż 61 proc. jest jej przeciwna. Reprezentacja tych ostatnich odwiedziła Busha na ranczo w Crawford: w manifestacji nieopodal posiadłości wzięło udział ok. 70 osób - weteranów z Wietnamu, Iraku i matek zabitych żołnierzy.

Z końcem miesiąca Bush przerwał więc wakacje i pojechał do Idaho, gdzie w przemowie do Gwardii Narodowej przekonywał, że wojna z terroryzmem musi trwać. Dlaczego tam? “Idaho nie tylko wysłało do Iraku najwięcej gwardzistów spośród wszystkich stanów; jest też najbardziej republikańskim regionem w kraju" - pisze na internetowych łamach “Newsweeka"...

4899

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]