Reklama

Ks. Adam Boniecki w Piekarach

Ks. Adam Boniecki w Piekarach

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Blisko dwustuosobowa publiczność, zgromadzona w piekarskiej bibliotece, przywitała księdza Adama Bonieckiego owacją na stojąco.
Fot. Adam Mikosz / Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach
T

To nie było zwykłe „spotkanie z ciekawym człowiekiem”, to była wielka lekcja otwartości, wolności myślenia w duchu chrześcijaństwa i – najzwyczajniej w świecie – mądrości.

Punktem wyjścia rozmowy był szeroko komentowany ostatni wywiad z kardynałem Carlem Martinim. Wieloletni arcybiskup Mediolanu mówił w nim, że w dzisiejszym Kościele żar przykryty jest grubą warstwą popiołu, i zastanawiał się, jak na nowo rozpalić ogień miłości. – Martini rozpalał ogień przede wszystkim poprzez głoszenie Słowa Bożego, co czynił zresztą świetnie, słuchacze kardynała wypełniali stadiony – odpowiadał ksiądz Boniecki. Kolejne pytania dotyczyły specyfiki rodzimego Kościoła, radykalnego podziału polskiego społeczeństwa, etyki solidarności czy rodzaju obecności Kościoła w świecie ponowoczesności. – Kościół ma swoje zasady od początku i od początku jest nie z tego świata, jest znakiem sprzeciwu. Ale...

1212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]