Reklama

Ks. Adam Boniecki w Piekarach

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Blisko dwustuosobowa publiczność, zgromadzona w piekarskiej bibliotece, przywitała księdza Adama Bonieckiego owacją na stojąco.
Fot. Adam Mikosz / Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach
T

To nie było zwykłe „spotkanie z ciekawym człowiekiem”, to była wielka lekcja otwartości, wolności myślenia w duchu chrześcijaństwa i – najzwyczajniej w świecie – mądrości.

Punktem wyjścia rozmowy był szeroko komentowany ostatni wywiad z kardynałem Carlem Martinim. Wieloletni arcybiskup Mediolanu mówił w nim, że w dzisiejszym Kościele żar przykryty jest grubą warstwą popiołu, i zastanawiał się, jak na nowo rozpalić ogień miłości. – Martini rozpalał ogień przede wszystkim poprzez głoszenie Słowa Bożego, co czynił zresztą świetnie, słuchacze kardynała wypełniali stadiony – odpowiadał ksiądz Boniecki. Kolejne pytania dotyczyły specyfiki rodzimego Kościoła, radykalnego podziału polskiego społeczeństwa, etyki solidarności czy rodzaju obecności Kościoła w świecie ponowoczesności. – Kościół ma swoje zasady od początku i od początku jest nie z tego świata, jest znakiem sprzeciwu. Ale...

1212

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]