Reklama

Kronika religijna (4-10 XII)

Kronika religijna (4-10 XII)

17.12.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Duch Bożego Narodzenia

Duchową stronę zbliżających się Świąt opisał Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański". Przytaczając wezwanie Jana Chrzciciela: "Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie", podkreślił, że "jego jasne i twarde słowa są zbawienne dla nas, w których sposobie przeżywania Bożego Narodzenia widać bardzo często wpływ mentalności materialistycznej".

Mało znany Ojciec Kościoła

Środową katechezę Papież poświęcił postaci św. Chromancjusza, żyjącego w IV wieku biskupa Akwilei, którego pisma dopiero niedawno zostały odkryte. Przyczynił się do zwalczania herezji ariańskiej, zachęcił św. Hieronima do tłumaczenia Pisma Świętego. W eklezjologii wskazywał na jedyność Kościoła, który jest tam, "gdzie głosi się Chrystusa narodzonego z Dziewicy, gdzie jest braterstwo...

7284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]