Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (4-10 XII)

17.12.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Duch Bożego Narodzenia

Duchową stronę zbliżających się Świąt opisał Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański". Przytaczając wezwanie Jana Chrzciciela: "Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie", podkreślił, że "jego jasne i twarde słowa są zbawienne dla nas, w których sposobie przeżywania Bożego Narodzenia widać bardzo często wpływ mentalności materialistycznej".

Mało znany Ojciec Kościoła

Środową katechezę Papież poświęcił postaci św. Chromancjusza, żyjącego w IV wieku biskupa Akwilei, którego pisma dopiero niedawno zostały odkryte. Przyczynił się do zwalczania herezji ariańskiej, zachęcił św. Hieronima do tłumaczenia Pisma Świętego. W eklezjologii wskazywał na jedyność Kościoła, który jest tam, "gdzie głosi się Chrystusa narodzonego z Dziewicy, gdzie jest braterstwo...

7284

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]