Reklama

Kronika religijna (30 X - 5 XI)

Kronika religijna (30 X - 5 XI)

12.11.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Zostać świętym to zadanie każdego chrześcijanina, a nawet każdego człowieka - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" w uroczystość Wszystkich Świętych. Papież sprzeciwił się twierdzeniom, że "świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców". Wyjaśnił, że świętość polega na tym, by "żyć jak dzieci Boże, w upodobnieniu się do Chrystusa, zgodnie z którym zostaliśmy stworzeni".
  • Tradycyjnie w Dzień Zaduszny Benedykt XVI modlił się przy grobach poprzedników. Papież zatrzymał się najpierw przy grobie św. Piotra, następnie przeszedł do grobów Jana Pawła II, Jana Pawła I i Pawła VI.
  • Postać św. Karola Boromeusza, patrona Jana Pawła II, przypomniał Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (4 listopada). "Dziękujemy Bogu za życie i dzieło tych dwóch wielkich ludzi Kościoła, odległych...
8925

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]